Profilaktyka


W myśli złotej zasady "lepiej zapobiegać niż leczyć" zapraszamy wszystkich Pacjentów na bezpłatny przegląd.

Przegląd - badanie jamy ustnej

W trakcie przeglądu, dentysta sprawdza stan uzębienia, dziąseł oraz błony śluzowej. Dobiera odpowiednią technikę szczotkowania do wieku oraz warunków w jamie ustnej Pacjenta. Demonstruje na modelu jak prawidłowo szczotkować i nitkować zęby.

Regularne wizyty kontrolne umożliwiają wykrycie początkowej próchnicy i wdrożenie leczenia zapobiegającego dalszemu jej rozwojowi. Nasz gabinet dodatkowo dysponuje specjalistycznym urządzeniem do diagnozowania próchnicy DIAGNODENT oraz KAMERĄ WEWNĄTRZUSTNĄ

Lakierowanie zębów - Fluoryzacja

Fluoryzacja to bardzo skuteczny zabieg w profilaktyce próchnicy, polecany zarówno dzieciom jak i dorosłym. Na czym polega? - dentysta najpierw dokładne oczyszcza zęby a następnie pokrywa wszystkie powierzchnie stomatologicznym preparatem fluorkowym w postaci żelu, lakieru czy smakowej pianki. Związki fluoru wbudowują się w szkliwo, wzmacniając jego strukturę, dzięki czemu zęby stają się bardziej odporne na próchnicę.

Lakowanie

Wszystkie zęby które posiadają bruzdy i szczeliny są bardziej narażone na próchnicę, gdyż trudniej jest je dokładnie oczyścić. Dlatego zaraz po wyrznięciu zęba należy wszystkie bruzdy zalać lakiem szczelinowym. Dzięki lakowaniu eliminujemy możliwość rozwoju bakterii w trudno dostępnych miejscach i tym samym zmniejszamy ryzyko próchnicy. Nowoczesne preparaty do lakowania zawierają również fluor, który systematycznie uwalnia się do szkliwa, dodatkowo zabezpieczając ząb.

KONTAKT


Amico Dental

ul. Ratajczaka 9/20/21
21-040 Świdnik

e-mail: amicodental@amicodental.pl

tel/fax:

tel.: 81 458 00 29
gsm: 512 570 035

fax: 81 458 00 29

godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek: 900-1900
sobota: 900-1400

dentysta Świdnik Amico Dental     Amico Dental • Świdnik • Ratajczaka 9/20-21

Dentysta Świdnik, gabinet Stomatologiczny Świdnik
Projekt i realizacja: webdeveloper